Koła pasowe zębate

Koła pasowe zębate

Koła pasowe stanowią niezbędny element przekładni pasowej, na który zakłada się odpowiedni pas zębaty. Kształt powierzchni kół pasowych musi być odpowiednio dostosowany do rodzaju współpracującego pasa. W tej kategorii prezentujemy Państwu koła zębate pasowe, przeznaczone do wydajnej pracy z pasem zębatym. Te elementy wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Oferujemy koła pasowe mocowane na tulei zaciskowej oraz z otworem pilotażowym o różnej szerokości.

Koła pasowe zębate – trwałe i niezawodne

Koła pasowe zębate to elementy maszyn, które wykonane są z trwałych i niezawodnych materiałów, które doskonale sprawdzają się nawet w bardzo wymagającym środowisku pracy. Właśnie z tego powodu znajdują one zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu, gdzie liczy się precyzja oraz niezawodność działania. Koła pasowe zębate wykonywane mogą być między innymi ze stali, żeliwa bądź aluminium. Wybierając koła pasowe zębate wysokiej jakości można mieć pewność, że urządzenia będą działać niezawodnie przez bardzo długi czas.

Koła pasowe zębate – charakterystyka

Koła zębate pasowe składają się z trzech podstawowych elementów, a mianowicie piasty, wieńca oraz tarczy. Bardzo ważne jest to, aby wspomniane części użytkowane były w sposób prawidłowy, gdyż ma to znaczący wpływ na ich żywotność. Do podstawowych zalet tych kół zębatych zalicza się zdolność do przenoszenia napędu o bardzo dużej mocy.

Wysokiej jakości koła pasowe zębate od Polmech

Każde pasowe koło zębate wykonywane jest z wysokiej jakości materiałów, a także przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. To czyni je częściami niezwykle trwałymi i odpornymi nawet na bardzo intensywne użytkowanie. Koła pasowe zębate z naszej oferty to gwarancja najwyższej jakości, którą doceniają nawet najbardziej wymagający użytkownicy. W asortymencie producenta Polmech można znaleźć między innymi: koła zębate pasowe o podziałce calowej, koła zębate metryczne pod tuleję Taper Lock, czy koła zębate calowe pod tuleję Taper Lock. Z zębatymi kołami pasowymi od sprawdzonego producenta każde urządzenie będzie działać niezawodnie, co ma istotny wpływ także dla bezpieczeństwa w miejscu pracy. Materiał koła gwarantuje solidność w wielu trudnych środowiskach.

Koła pasowe zębate - lista produktów