Koła pasowe

Koła pasowe

Wiele maszyn i urządzeń może działać niezawodnie pod warunkiem, że wyposażone zostaną w odpowiednie komponenty. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że muszą być one dopasowane nie tylko pod kątem wymagań technicznych, ale również materiałów użytych do ich produkcji czy też zastosowanych rozwiązań technologicznych. W naszej ofercie można znaleźć między innymi wysokiej jakości koła pasowe. Idealnie sprawdzają się w różnorodnych gałęziach przemysłu, gdzie wytrzymują nawet w trudnym środowisku pracy.

Koła pasowe, jakie znajdziesz w naszym asortymencie, to gwarancja niezawodności działania przez bardzo długi czas. Dzięki temu każda branża może rozwijać swoją działalność, bez obaw, że w najmniej spodziewanym momencie pojawią się trudne do naprawienia awarie.

Czym są koła pasowe?

Koła pasowe to integralne elementy przekładni pasowych wyposażonych w pasy napędowe. Ze względu na kształt pasa, z którym współpracują, wyróżniamy koła o kształcie gładkim – pod płaski pas, z rowkiem – pod pas klinowy oraz z rowkami przebiegającymi w poprzek obwodu – przeznaczone pod pas zębaty. Dzięki kołom pasowym możliwe jest płynne i bezpieczne przenoszenie mocy. Jak widać, pełnią one bardzo ważną rolę, dlatego należy zadbać o to, aby ich dobór nie był dziełem przypadku. Tylko wysokiej jakości koła pasowe dają nam gwarancję niezawodnego działania w każdej sytuacji.

Jak dobrać koła pasowe?

Koła pasowe i paski płaskie wykorzystywane są przede wszystkim do przenoszenia napędu na dalsze odległości. Koła pasowe do tego typu przekładni mają kształt baryłkowaty, co pozwala zapobiegać zsuwaniu się pasa z koła. W przekładniach z pasami klinowymi wykorzystywane są natomiast koła pasowe z trapezoidalną przestrzenią, którą powinien dokładnie wypełniać pas klinowy. Tego typu przekładnie są w stanie przenosić duże moce zapewniając jednocześnie wysoką sprawność i niezawodność.

Koła pasowe w naszej ofercie

Oferowane koła pasowe to wysokiej jakości części wykonane z wytrzymałych materiałów. Prezentowane komponenty dostosowane są do pracy z różnymi rodzajami przekładni i pasów. Dzięki temu z powodzeniem mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie kluczowe znaczenie mają niezawodność i odporność na intensywne użytkowanie. Nasza firma oferuje koła pasowe o zróżnicowanych wymiarach, dzięki czemu można je bez trudu dopasować do specyfiki danej maszyny.

Jeśli przedstawione koła pasowe nie spełniają oczekiwań, warto sprawdzić także pozostałe kategorie produktów, jak na przykład: koła łańcuchowe, koła zębate modułowe, śruby trapezowe czy też sprzęgła elastyczne.

Koła pasowe - lista produktów