Koła pasowe

Koła pasowe

Koła pasowe to integralne elementy przekładni pasowych wyposażonych w pasy napędowe. Ze względu na kształt pasa, z którym współpracują, wyróżniamy koła o kształcie gładkim – pod płaski pas, z rowkiem – pod pas klinowy oraz z rowkami przebiegającymi w poprzek obwodu – przeznaczone pod pas zębaty. Dzięki kołom pasowym możliwe jest płynne i bezpieczne przenoszenie mocy.
Koła pasowe i paski płaskie wykorzystywane są przede wszystkim do przenoszenia napędu na dalsze odległości. Koła pasowe do tego typu przekładni mają kształt baryłkowy, co pozwala zapobiegać zsuwaniu się pasa z koła.
W przekładniach z pasami klinowymi wykorzystywane są natomiast koła pasowe z trapezoidalną przestrzenią, którą powinien dokładnie wypełniać pas klinowy. Tego typu przekładnie są w stanie przenosić duże moce zapewniając jednocześnie wysoką sprawność i niezawodność.
Oferowane koła pasowe to wysokiej jakości części wykonane z wytrzymałych materiałów. Prezentowane koła pasowe dostosowane są do pracy z różnymi rodzajami przekładni i pasów. Jeśli przedstawione koła pasowe nie spełniają oczekiwań, warto sprawdzić także pozostałe kategorie produktów.

Koła pasowe - lista produktów