Koła stożkowe

Koła stożkowe

Koła stożkowe umożliwiają działanie przekładni kątowych, czyli zębatych przekładni o prostopadłych osiach. Zarys główny zębów takich kół tworzy powierzchnię stożków, które przetaczają się po sobie.

Koła zębate stożkowe – zalety

Koła stożkowe stanowią element niezbędny do funkcjonowania przekładni kątowych. Ich zaletą jest przede wszystkim możliwość kątowego przeniesienia napędów, a także bardzo dużych obciążeń. Koła stożkowe mogą zostać zamontowane na wale albo dystansie. Wyróżnia je niezawodna, a także bardzo cicha praca, co znacznie poprawia komfort przebywania w pomieszczeniu, gdzie znajdują się dane maszyny.

Wysokiej jakości koła zębate stożkowe od producenta

Koła stożkowe zostały wykonane z wysokiej jakości stali, dzięki czemu mogą pracować nieprzerwanie nawet w ciężkich warunkach. Cechuje je bowiem bardzo duża twardość. We współczesnych maszynach wyróżniamy dwa sposoby ułożenia zębów: o zmiennej lub stałej wysokości. Natomiast w zależności od kształtu zębów, na kole wyróżniamy trzy rodzaje przekładni stożkowych: proste, łukowe i śrubowe. Prezentowane koła stożkowe dostarczane są w parach, a stosuje się je wszędzie tam, gdzie wymagana jest nierównoległa zmiana kierunku przekazywania mocy.

Koła stożkowe – oferta

W ofercie znaleźć można zarówno koła stożkowe o zębach prostych, jak i koła stożkowe o zębach skośnych. Wszystkie oferowane koła stożkowe to elementy solidnie wykonane z najwyższej klasy materiałów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty na koła zębate stożkowe, a także pozostałe części maszyn.

Koła stożkowe - lista produktów