Wałki zębate

Wałki zębate

Wałki zębate dostępne w naszej ofercie to elementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wielu urządzeń. To właśnie one, w połączeniu z innymi częściami maszyn, umożliwiają przenoszenie napędu za pomocą pasków zębatych. Wykorzystywane są zarówno w budowie maszyn wykorzystywanych w przemyśle ciężkim, jak i tych o mniejszych gabarytach (na przykład automatyka biurowa). Odpowiednio dobrane pozwalają na cichą, niezawodną i długą pracę nawet w trudnych warunkach.

Wałki zębate – oferta

Dostępne w naszym asortymencie wałki zębate mogą mieć podziałkę metryczną, jak i calową. Oferujemy także wałki zębate z otworem pilotażowym czy przeznaczone pod pasy HDT. Wspomniane części maszyn mogą być niekiedy z powodzeniem stosowane jako zastępstwo kół zębatych. Wałki zębate wraz z ogranicznikami kół zębatych tworzą koła zębate pasowe. Nasza firma oferuje wałki zębate, które zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu wyróżniają się długą żywotnością, a to przekłada się na nieprzerwaną pracę maszyny. Staranna konstrukcja sprawia, że wałki zębate od POLMECH cechują się również znaczną odpornością mechaniczną.

Charakterystyka wałków zębatych

Wałki zębate stanowią jeden z kluczowych elementów przenoszenia napędu i stosowane są często w zastępstwie kół zębatych. Różnią się między sobą budową, a także materiałem wykonania. Na rynku znajdziemy bowiem wałki zębate wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej. Wysokiej jakości materiały oraz najnowsze rozwiązania technologiczne pozwoliły nam zaprojektować części, które stały się niezawodnym rozwiązaniem w wielu gałęziach przemysłu. Odznaczają się długą żywotnością, a także niezawodnym działaniem nawet w bardzo trudnych warunkach pracy.

Dzięki zastosowaniu wałków zębatych mamy możliwość wykorzystania znacznie większej powierzchni uzębionej, a także użycie pasów o dużych szerokościach. Stanowią one doskonałe rozwiązanie w przypadku przenoszenia napędu za pomocą pasów uzębionych. Wałki zębate możemy podzielić ze względu na posiadaną podziałkę, która jest calowa lub metryczna. Dostępne w naszej ofercie elementy maszyn to gwarancja niezawodności i stabilna praca wielu urządzeń. Oferujemy również koła łańcuchowe, listwy zębate modułowe, śruby trapezowe czy tuleje samocentrujące.

Wałki zębate - lista produktów